سایه بان کمپر چیست و چند مدل دارد ؟

خانه » بلاگ » سایه بان کمپر چیست و چند مدل دارد ؟

انواع سایه بان کمپر

سایه بان های مخصوص خودرو در ابعاد مختلف با کاربرد های مختلف وجود دارند. در اینجا به انواع سایه بان جهت نصب بر روی کمپر ون ها اشاره خواهیم داشت.

سایه بان فابریک کمپر

سایه بان برقی فابریک مخصوص کمپر ون یا کاروان؛ بایستی 12 ولت DC با وزن حداکثر 18 کیلو گرم باشد. از نظر انداره با سایز های مختلف 2 و نیم در 2 و نیم متر و 2 و نیم در 3 و نیم متر موجود هستند؛ که بر اساس طول ون مشخص می شود که از کدام نمونه برای تجهیز سایه بان کمپر استفاده می شود.

در حال حاضر مدل 3 و نیم در 2 و نیم متری سایه بان فابریکی کمپر؛ برای کمپر های هیوندای h350 آر اس گروپ مورد استفاده قرار می گیرد. هم چنین بر اساس طول ون اینرودز؛ مدل 2 و نیم در 2 و نیم متری سایه بان فابریک کمپر نیز برای کمپر های اینرودز آر اس گروپ مورد استفاده قرار می گیرد.

نمای کناری سایه بان ون کمپر هیوندای h350

سایه بان فابریک غیر کمپر

نوع دیگری از سایه بان برقی که به سایه بان مغازه ای شهرت دارد 220 ولت AC است. این نوع سایه بان به عنوان سایه بان غیر فابریک کمپر نیز شناخته می شود. وزن آن حدود 90 کیلو گرم می باشد. ولی به دلیل قیمت پایین آن به نسبت سایه بان فابریک کمپر؛ بنا به مقرون به صرفه بودن و درخواست مشتری روی ون کمپر نصب می شود.

نمای کامل سایه بان کمپر ون هیوندای h350 به همراه پنل خورشیدی و سیستم تهویه مطبوع هوا

معایب استفاده از سایه بان غیر فابریک کمپر

وقتی وزن سایه بان به این اندازه (حدود 70 کیلو گرم) سنگین تر باشد؛ برای تحمل وزن آن و جلو گیری از خطر سقوط و کنده شدن؛ می بایست باربند ضخیم تر با وزن بیشتری تعبیه شود. همین موضوع موجب می شود وزن تجهیزات کمپر بالا تر رود.

چنین عاملی باعث می شود این کار چندان به مشتری ها پیشنهاد نشود. چرا که یکی از مولفه هایی که باید در طراحی و تجهیز ون کمپر در نظر گرفت؛ استفاده از تجهیزاتی با حداقل وزن ممکن است، تا وزن ون کمپر را به کمترین مقدار ممکن برساند.

نمای کناری ون و سایه بان کمپر هیوندای h350

چطور می توانیم فابریک بودن یا نبودن سایه بان کمپر را تشخیص دهیم؟

جدا از بحث اختلاف وزنی 70 کیلو گرمی و اختلاف ولتاژ 220 و 12 ولتی که پیشتر به آن اشاره داشتیم؛ سایه بان های فابریک کمپر، دو پایه جداگانه داخل خود دارند. می توان آن ها را به دیواره ی ماشین و یا زمین متصل کرد تا هنگام باد و طوفان از تکان های احتمالی جلوگیری شود. اما سایه بان های مغازه ای؛ این دسته های جداگانه را ندارند و باید با نصب و استفاده از از تجهیزات سنگین تر روی بار بند خودروی کمپر؛ آن را مهار کرد.

پس سه مولفه برای تشخیص فابریک بودن یا نبودن سایه بان کمپر وجود دارد:

 1. اختلاف وزن بین سایه بان فابریک کمپر با وزن 18 کیلوگرم و سایه بان مغازه ای با وزن 90 کیلو گرم
 2. اختلاف ولتاژ برق مصرفی سایه بان فابریک که از نوع 12 ولتی DC است و سایه بان مغازه ای که از نوع 220 ولت AC است
 3. اختلاف ساختار سایه بان فابریک کمپر با سایه بان مغازه ای؛ سایه بان فابریک از دو پایه نگهدارنده برخوردار است در حالی که سایه بان مغازه ای از چنین فاکتوری برخوردار نیست و با استفاده از تجهیزات سنگین تری که روی باربند خودروی کمپر جای می گیرد؛ مهار می شود.

سایه بان باز شده کمپر ون هیوندای h350

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی نشان گذاری شده اند *

مطالب مرتبط

 • همه
 • آفرود
 • تجهیزات کمپر
 • تشریفات
 • خدمات خاص
 • کمپر
 • همه
 • آفرود
 • تجهیزات کمپر
 • تشریفات
 • خدمات خاص
 • کمپر
سبد خرید
Call Now Button