سیستم تعلیق کمپر – سیستم پنوماتیک کمپر ون

خانه » بلاگ » سیستم تعلیق کمپر – سیستم پنوماتیک کمپر ون

بالش بادی پنوماتیک به کار رفته در سیستم تعلیق پنوماتیک ون کمپر

سیستم  پنوماتیک خودرو چیست؟

پنوماتیک به انگلیسی Pneumatic فناوری مبتنی بر استفاده از هوای فشرده برای تولید نیروی مکانیکی است. این فناوری از اهمیت بسیار بالا و کاربردی وسیع در صنایع برخوردار است؛ بخصوص در صنعت خودرو سازی که حاصل آن سیستم تعلیق پنوماتیک خودرو است.

سازندگان خودرو در فرایند های طراحی و مهندسی؛ از این فناوری در کنار ایده های دیگری استفاده می‌کنند؛ که معمولا کاربرد های متنوعی در استفاده از سیستم پنوماتیک را به ارمغان می‌آورد. در ادامه به بررسی نقش به سزای سیستم پنوماتیک در ساخت خودرو های کمپر می‌پردازیم.

سیستم پنوماتیک خودرو چگونه عمل می کند؟

در فناوری پنوماتیک از کمپرسور هوا استفاده می‌شود. این کمپرسور با فشرده کردن هوا سبب افزایش فشار آن خواهد شد. سپس کمپرسور این هوای فشرده را از طریق یک فیلتر به لوله های پنوماتیک منتقل می‌کند. فشار ایجاد شده در لوله ها؛ در نهایت تبدیل به یک نیروی محرک برای حرکت اجزای مکانیکی می‌شود.

سیستم پنوماتیک در خودرو کمپر چگونه عمل می‌کند؟

برای استفاده از سیستم پنوماتیک در خودرو های کمپر؛ معمولا از بالش مخصوص بادی استفاده می‌شود تا بازده این فناوری به حداکثر میزانی که ممکن است برسد.

مزایای استفاده از سیستم پنوماتیک در خودرو کمپر چیست؟

سیستم پنوماتیک در خودرو های کمپر از کاربرد های متنوعی برخوردار است:

 1. ایجاد سیستم تعلیقی نرم برای خودرو کمپر
 2. تنظیم ارتفاع کمپر با استفاده از ریموت کنترل
 3. تنظیم زاویه کابین کمپر با استفاده از ریموت کنترل
 4. امکان استفاده از باد مخزن پنوماتیک برای باد کردن لاستیک های کمپر
 5. تخلیه مخازن فاضلاب کمپر با ریموت کنترل و تبدیل آن از حالت دستی به اتوماتیک (پنوماتیک)

طریقه نصب سیستم پنوماتیک در کمپر هیوندای H350 به چه شکل است؟

سیستم تعلیق پنوماتیک در خودرو کمپر باید به صورت فابریک نصب شود؛ به شکلی که سیستم تعلیق اصلی ماشین کاملا دست نخورده باقی بماند.

در آر اس گروپ نصب سیستم تعلیق خودرو کمپر؛ با استفاده از بالش بادی مخصوص پنوماتیک انجام می‌شود. بالش بادی بین لول و شاسی ماشین به صورت کمکی نصب می‌شود. در آر اس در فرایند تجهیز کمپر به سیستم تعلیق پنوماتیک؛ شاسی خودرو با استفاده از روش مخصوصی تقویت می‌شود.

مواردی که باید در استفاده سیستم پنوماتیک کمپر به آن دقت کرد

نباید در هنگام رانندگی طولانی از حداکثر فشار باد در بالش‌های بادی سیستم تعلیق پنوماتیک کمپر استفاده کرد. استفاده از فشار زیاد باد در سیستم تعلیق پنوماتیک کمپر باعث می‌شود ضربات حاصل از دست اندازهای جاده‌ای مستقیما به شاسی خودرو وارد شود.

 

سیستم تعلیق پنوماتیک بادی کمپر ون

استفاده از 20 درصد ظرفیت سیستم تعلیق پنوماتیک برای نرمی حرکت خودرو کافی است. استفاده از این ظرفیت رانندگی ایمن و نرمی را با کمپر به ارمغان می‌آورد و سفر را برای سرنشینان لذتبخش می‌کند.

پمپ باد استفاده شده در سیستم تعلیق پنوماتیک خودرو کمپر بصورت فنی پمپ خشک محسوب می‌شود. لذا با هر بار پر شدن مخزن و به اصطلاح اتومات کردن سیستم تعلیق، باید بمدت نیم ساعت به پمپ فرصت داد تا خنک شود. استفاده مداوم و پشت سر هم از پمپ باعث افزایش احتمال سوختن یا کاهش عمر مفید پمپ می‌شود.

مشخصات سیستم تعلیق پنوماتیک کمپر

 

کاربرد های سیستم بادی پنوماتیک در کمپر چیست؟

همانند چیزی که در مزایای استفاده از سیستم تعلیق پنوماتیک در کمپر گفته شد؛ وظایفی از جمله تنظیم ارتفاع و تنظیم زاویه خودرو کمپر از جمله کاربردهای مفیدی هستند که استفاده از این سیستم در خودرو کمپر به ارمغان می‌آورد.

کاربردهایی از جمله استفاده از باد مخزن پنوماتیک برای باد کردن لاستیک ها و تخلیه مخزن فاضلاب؛ از دیگر مزایای بشدت کاربردی سیستم پنوماتیک کمپر محسوب می‌شوند.

برای درک دقیق تر شما عزیزان از کاربرد و مزایای سیستم پنوماتیک خودرو کمپر؛ می‌توانید ویدیوهای موجود در همین صفحه را مشاهده کنید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی نشان گذاری شده اند *

مطالب مرتبط

 • همه
 • آفرود
 • تجهیزات کمپر
 • تشریفات
 • خدمات خاص
 • کمپر
 • همه
 • آفرود
 • تجهیزات کمپر
 • تشریفات
 • خدمات خاص
 • کمپر
سبد خرید
Call Now Button