چوب کمپر چیست و از چه چوبی باید در تجهیز خودرو کمپر استفاده کرد؟

خانه » بلاگ » چوب کمپر چیست و از چه چوبی باید در تجهیز خودرو کمپر استفاده کرد؟

چوب کمپر چیست و از چه چوبی باید در تجهیز خودرو کمپر استفاده کرد؟

چوب یکی از مهم‌ترین متریال مورد استفاده در تجهیز خودرو های کمپر است. سوال مهمی که در این زمینه بوجود می‌آید این است که دقیقا چوب کمپر چیست و از چه چوبی باید در تجهیز کمپر استفاده شود؟

چوبی است که هم متریالی با کیفیت باشد و در زمان کوتاهی شل نشود و به سر و صدا نیفتد؛ و همینطورسبک وزن باشد و با استفاده از آن در تجهیز کمپر، وزن خودرو را چندان بالا نبرد. همچنین چوبی باشد که در طراحی‌های مدرن مورد استفاده قرار بگیرد و به اندازه کافی زیبا و مدرن باشد.

نمای داخلی ساخته شده با استفاده از چوب کمپر

چوب کمپر مورد استفاده در بخش های مختلف کمپر

ما در آر اس گروپ از چندین نوع چوب کمپر مختلف استفاده می‌کنیم که هر یک از آن‌ها از ویژگی‌های خاص خود برخوردارند:

نمای داخلی کمپر و انوا چوب کمپر

چوب کمپر استفاده شده برای ساخت دیواره ها، نما و کابینت های اصلی

برای ساخت دیواره ها و نما و کابینت های اصلی از چوب چند لایه روسی پلای وود – Plywood استفاده می‌شود. برای ساخت کابینت ها و نما، تمامی چوب‌های مورد استفاده در طراحی زیرسازی می‌شوند. برای نمای چوب کمپر از رنگ پلیورتان پوششی استفاده می‌شود.

نمای داخلی چوب کمپر

متریال چوب سقف کمپر

برای سقف از چوب لمبه با روکش پرسی چوب بلوط استفاده می‌شود. دلیل استفاده از این روکش عاری بودن چوب از هر گونه ترک احتمالی و آزادی عمل در رنگ آمیزی آن است. هم می‌توان رنگ خود چوب کمپر را روی آن کار کرد و هم می‌تون رنگ‌های روشن نما را روی آن استفاده کرد.

استفاده از چوب در سازه کف کمپر

متریال چوب کف کمپر

برای چوب کف کمپر از چوب ترمو وود یا چوب راش استفاده می‌شود. همچنین بنا به درخواست مشتریان از پارکت پی وی سی مدرن نیز استفاده می‌شود.

چه متریال چوبی نباید در تجهیز کمپر استفاده شود؟

استفاده از نئوپان، هایگلاس و هر گونه چوب مصنوعی که یا وزن زیادی دارند؛ یا به مرور زمان پودر می‌شوند؛ یا به اصلطاح پیچ در آن‌ها جا باز می‌کنند؛ به سرعت در برابر ورود هوا یا حتی کوچکترین نم و رطوبت از بین می‌رود و یا باد می‌کند را به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم.

مشخصات فنی پلای وود به انگلیسی Plywood

پلای وود ملقب به ورق های چند لایی؛ ورق هایی هستند از قرار گرفتن چند لایه چوب با استفاده از چسب مخصوص ساخته می‌شوند. فرم استقرار چوب ها در تشکیل این لایه ها به این صورت است که لایه های چوب دارای بافت عمودی و افقی به صورت یکی در میان روی هم قرار می‌گیرند.

دلیل استفاده از این شیوه، ایجاد استحکام و مقاومت بالا در محصول خروجی است. چسب مورد استفاده در تولید این چوب ها انواع مختلفی دارد. بسته به چسب مورد استفاده در آن ها، به دو دسته‌ی معمولی و ضد آب تقسیم می‌شوند.

عوامل تاثیرگذار در انتخاب پلای وود - plywood

این نوع چوب در بازار به طور رایج در انواع سه لایه، پنج لایه و هفت لایه ساخته می‌شود. انتخاب چند لایه بودن پلای وود – plywood به نوع سازه و مکانی دارد که قرار است در آن استفاده شود. علاوه بر تعداد لایه های به کار رفته در تولید محصول خروجی، کاربردی که برای آن استفاده می‌شود هم بیانگر انتخاب نوع چوبی است که برای تجهیز انتخاب می‌شود.

مشخصات فنی چوب لمبه

لبمه به معنی قطعات نصب شده زیر لبه است و در فارسی به الوار سقف و دیوار پوش نما گفته می‌شود. لمبه در صنعت به چوب یا فیبر سیمانی گفته می‌شود که برای پوشش کار، روی نما یا سقف نصب می‌شود. یکی دیگر از ویژگی های اصلی چوب لمبه محافظت از سازه‌ها در برابر جذب و دفع رطوبت و فعالیت قارچ هاست. همچنین از بروز مشکلاتی همچون کپک زدگی، پوسیدگی چوب و مشکلاتی که با گذر زمان برای چوب بوجود می‌آید جلوگیزی می‌کند.

لمبه با استفاده از چوب درختانی از جمله چوب کاج اروپایی، چوب نوئل، چوب کاج معمولی، چوب سدار، جوب نوئل اسکاندیناوی و چوب کاج اروپایی سیبری ساخته می‌شود. نوارهای چوبی عمودی از چوب این درختان تهیه می‌شود که در بازار آن ها را با نام چوب لمبه می‌شناسند.

مشخصات فنی ترمو وود

چوب ترمود وود بسیاری از نیازهای دکوراتیو در تجهیز بسیاری از نماها را برطرف می‌کند. مهمترین ویژگی این محصول استاندارد و کیفیتی است که در ساخت آن رعایت شده است. ترمو وود از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و در فرایند تولیدی آن، روی مقاوم سازی این محصول وقت زیادی گذاشته می‌شود.

از جمله حروفی که در نامگذاری این محصول به کار می‌رود می‌توان به حروف S و D اشاره داشت. حرف S مخفف Stability به معنای ثبات و پایداری و حرف D مخفف Durability به معنی دوام است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی نشان گذاری شده اند *

سبد خرید
Call Now Button