کاور محافظ بدنه ماشین

خانه » بلاگ » کاور محافظ بدنه ماشین

مزایای استفاده از کاور محافظ بدنه ماشین

محافظت در برابر گرد و غبار و آلودگی

شما عزیزان حتی اگر ماشین خود را در یک محیط ظاهرا تمیز پارک کنید، ذرات گرد و غبار میکروسکوپی؛ می‌توانند روی ماشین شما قرار بگیرند. این ذرات به تدریج به رنگ خودرو آسیب وارد کنند. کاور محافظ بدنه ماشین از این خراش جلوگیری می‌کند.

پاک کردن فضولات پرندگان از روی کاور محافظ بدنه خودرو؛ نسبت به پاک کردن آن از روی رنگ بدنه؛ هم با سرعت بیشتری انجام می‌شود، هم به رنگ ماشین آسیب نمی‌رساند.

محافظت در برابر شرایط مختلف آب‌ و هوایی

آفتاب سوزان و اشعه فرابنفش خورشید، هوای شرجی، باران های شدید یا اسیدی، برف، تگرگ و در کل تغییر دمای محیط؛ می‌تواند موجب تغییر رنگ، برش رنگ، ترک رنگ، زنگ‌زدگی و پوسیدگی بدنه خودرو شود.

کاور بدنه ماشین، می‌تواند به عنوان یک سپر محافظ در برابر شرایط آب و هوایی مختلف عمل کند و از همه این آسیب ها پیش‌گیری کند.

محافظت در برابر خراش های تصادفی

خراش‌های سطحی و عمیق از ضربه اشیا مانند درختان و دیوارها یا ردپای حیوانات بسیار رایج هستند؛ که در این صورت نیز کاور محافظ بدنه ماشین، به عنوان یک پوشش قوی و یک لایه اضافی عمل می‌کند و خطر را کاهش می‌دهد.

زیبایی و داشتن تنوع رنگی

کاورهای محافظ بدنه ماشین تنوع رنگ بسیاری دارند؛ که بنابر قوانین هر کشور لازم است کاور محافظ بدنه خودرو، نزدیک‌ترین رنگ را به رنگ اصلی خود ماشین داشته باشد.

تاخیر در کثیف شدن بدنه اتومبیل

کاور محافظ ماشین به دلیل وجود موادی از جنس نانو و دیگر متریال تشکیل دهنده آن؛ خاصیت آب‌گریزی دارد؛ و ضخامت آن تا حدود  90 الی 200 میلی‌متر می‌رسد. این لایه که از نشستن گرد و غبار و رطوبت روی سطح بدنه خودرو جلوگیری می‌کند؛ خاصیت خود ترمیمی نیز دارد.

معایب استفاده از کاور بدنه ماشین

سوال بسیاری از مردم این است که آیا کاور محافظ خودرو به بدنه آسیب می‌رساند یا نه؟ باید بگوییم کاور محافظ بدنه ماشین به خودی خود عیبی ندارد؛ مگر این‎‌که به صورت غیر اصولی نصب شود. در این صورت ممکن است دچار مشکلاتی هم‌چون موارد زیر شود.

حبابی شدن یا کپک زدن سطح کاور

در صورتی که چسب کاور سست باشد، در آب و هوای مرطوب یا تغییرات سریع دما؛ هوای متراکم می‌تواند در زیر پوشش جمع شود.

رطوبت هوای نفوذ یافته به زیر سطح پوشش؛ ممکن است منجر به حبابی شدن سطح کاور محافظ بدنه خودرو یا ایجاد کپک شود. در صورت بروز چنین اتفاقی، حرکت کاور روی خودرو نیز؛ باعث زنگ زدگی نمای بیرونی یا رنگ خودرو شود.

ساییدگی رنگ بدنه خودرو

اگر کاور محافظ ماشین از مواد نرم و باکیفیت ساخته نشده باشد؛ ممکن است به مرور زمان باعث ساییدگی رنگ خودرو شود. اگر بدنه خودرو پیش از کاور شدن، به میزان کافی تمیز نشده باشد؛ گرد و غبار یا مواد محبوس بین روکش و بدنه، می‌تواند منجر به خراش شود.

این موضوع ممکن است به طور به خصوصی در شرایطی که کاور محافظ خودرو، تحت تاثیر باد شدید قرار بگیرد.

کنده ‌شدن لایه رنگ بدنه

در صورت استفاده از چسب نامناسب، ممکن است جدا کردن کاور محافظ از بدنه، چالش برانگیز باشد؛ و موجب کنده شدن رنگ ماشین شود.

بالا رفتن دمای داخلی خودرو

اگر کاور محافظ بدنه ماشین از موادی نامناسب با خاصیت عایق ساخته شده باشد؛ و امکان گردش هوا نداشته باشد، گرما را به دام می‌اندازد. این مسئله باعث محدود شدن تهویه هوای داخل اتومبیل می‌شود.

آسیب‌های ناشی از این فرایند به ویژه زمانی که رنگ خودرو تیره‌ باشد و نور خورشید را بیشتر جذب کند؛ افزایش می‌یابد.

تأثیر بر حس‌گرها و آنتن‌ها

وسایل نقلیه مدرن، اغلب مجهز به سنسورها و آنتن‌های مختلف هستند. کاورهای محافظ بدنه نامناسب خودرو؛ ممکن است با این آنتن‌ها تداخل داشته باشند و بر عملکرد آن‌ها تأثیر بگذارد.

جمع شدگی کاور

این، تنها موردی است که ارتباط چندانی به تخصص در نصب یا جنس کاور ندارد. در کل پیشنهاد می‌شود، در هوای خیلی داغ و نامناسب؛ از کاور محافظ بدنه خودرو استفاده نشود. چرا که کاور آسیب می‌بیند و جمع می‌شود؛ و جداکردن آن از بدنه ماشین، بدون آسیب‌دیدگی رنگ آن نیز، کار بسیار دشواری است.

همان‌طور که می‌بینید نصب کاوری محافظ بدنه‌ای با جنس مناسب؛ فرآیند حساسی است و به دقت و تخصص قابل توجهی نیاز دارد. برای کاهش معایب احتمالی و سرمایه‌گذاری روی یک کاور محافظ بدنه اتومبیل با کیفیت، برای اتومبیل خود؛ حتما تحقیق کنید. هنگام انتخاب نیز حتما تمام موارد بالا را بررسی کنید.

تکنسین‌های گروه آر اس – RSIGP با سال‌ها تجربه در زمینه تجهیز انواع خودرو، می‌توانند به شما درباره این انتخاب کمک کنند؛ تا شما عزیزان بتوانید با خیال راحت کاوری مناسب با کیفیت استاندارد و برای استفاده طولانی‌مدت را انتخاب کنید.

کارگاه کاور محافظ بدنه ماشین آر اس

انواع کاور محافظ بدنه ماشین

کاور های محافظ بدنه رنگی

این نوع کاور رنگ‌های متنوعی دارد، کوتاه مدت است؛ و مقاومت کمتری نسبت به کاور های بی‌رنگ دارد. کاورهای محافظ بدنه رنگی خود به سه دسته کاورهای مات، براق و کاستوم تقسیم می‌شوند.

  • کاورهای محافظ بدنه مات نور را منعکس نمی‌کنند؛ و به دلیل نداشتن مغایرت با قوانین راهنمایی و رانندگی، محبوبیت بیشتری دارند.
  • کاورهای محافظ بدنه براق، درخشندگی و انعکاس نور بالاتری نسبت به رنگ‌های متالیک و روغنی دارند.
  • کاورهای محافظ بدنه کاستوم، در رنگ‌های طلایی، هفت رنگ و اکلیلی در خودروهای لوکس و با رنگ‌های طلایی، هفت رنگ، کروم و غیره؛ تولید می‌شوند و هزینه بالاتری دارند.

کاورهای محافظ بدنه بی رنگ

این نوع از کاورها نسبت به کاور های رنگی، مقاومت و قدرت حفاظت بیشتری از رنگ بدنه خودرو را به همراه دارند. به همین دلیل این نوع از کاورهای محافظ بدنه، نزد صاحبان خودرو محبوب‌تر هستند!

کاورهای محافظ بدنه بی رنگ به دو دسته مات و شفاف تقسیم می‌شوند. کاورهای محافظ بدنه انواع دیگری هم دارند؛ مانند دایمِند یا الماسی، گلکسی یا کهکشانی؛ و دیگر موارد خاص این‌چنینی؛ که کلا جنسی متفاوت نسبت به دو گروه قبلی که به آن‌ها اشاره شد دارند.

نام بردن تمام دسته‌بندی‌های موجود از کاورهای محافظ بدنه کاری زمان بر است؛ و قابل گنجایش در این صفحه نمی‌باشند. به این دلیل که اخیرا به‌طور چشم‌گیری تنوع کاورهای محافظ بدنه متنوع شده‌اند. برای همین در این عنوان؛ تنها به نام بردن چند مورد از معروف‌ترین دسته‌بندی‌های کاور محافظ بدنه خودرو اشاره خواهیم داشت.

عمر مفید کاور بدنه ماشین

بسیاری می‌گویند کاور محافظ اتومبیل تا 15 سال عمر می‌کند؛ اما خوب است بدانید، عمر مفید این کاورها دست کم 7 تا 8 سال است. زیرا بعد از این مدت، کاور شروع می‌کند به ترک خوردن، دچار رنگ پریدگی می‌شود؛ و آسیب‌های جدی به آن وارد می‌شود.

فرایند کاور کردن ماشین با کاور محافظ بدنه خودرو

عوامل مؤثر در انتخاب کاور محافظ بدنه ماشین

آب و هوا و محل پارک خودرو

با توجه به آب‌ و هوای غالب محل سکونت شما عزیزان و جایی که ماشین را پارک می‌کنید (در داخل یا خارج از منزل) با مشورت با فروشنده و تیم اجرایی کاور، جنس و رنگ کاور خود را انتخاب کنید.

سهولت استفاده

اگر قصد استفاده روزانه از کاور را دارید، یک کاور سه بعدی و سَبُک را انتخاب کنید که به راحتی جمع شود.

بودجه

کاورها در محدوده قیمتی گسترده‌ای عرضه می‌شوند. در حالی که وسوسه انگیز است؛ به سراغ ارزان ترین گزینه ها بروید، به یاد داشته باشید که کاور محافظ اتومبیل، یک سرمایه گذاری برای محافظت از یک سرمایه بسیار بزرگ تر است؛ خودرو شما!

نصب و ریموو سریع

هیچ کس نمی‌خواهد زمان زیادی را صرف مبارزه با روکش خودرو کند. طراحی کاربر پسند و امکان نصب و ریموو سریع و بدون دردسر را در اولویت قرار دهید.

سلیقه

فراتر از محافظت، روکش بدنه خودرو شما بیانگر سلیقه، سبک و شخصیت شماست. از میان انواع طرح ها و رنگ های شیک؛ متناسب با سلیقه و شخصیت خود انتخاب کنید. هنگام اطمینان یافتن از ایمنی کاور بدنه خودرو، زیبایی شناسی را فراموش نکنید!

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی نشان گذاری شده اند *

سبد خرید
Call Now Button