Colored car seat belts

تعویض کمربند ایمنی ماشین

کمربند ایمنی رنگی ماشین

کمربند ایمنی ماشین

یکی دیگر از خدماتی که در آر اس گروپ – RSIGP به شما عزیزان ارائه می‌کنیم؛ نصب و تعویض کمربند ایمنی ماشین است. کمربند ایمنی استاندارد و مقاوم ماشین یکی از ملزومات هر خودرویی است؛ و راننده باید قبل از سفر و حرکت در جاده؛ از سلامت کمربندهای ایمنی اتومبیل اطمینان حاصل کند.

کمربند ایمنی ماشین وسیله‌ای برای بالا بردن امنیت سرنشینان خودرو؛ در برابر تحرکات آسیب‌پذیری می‌باشد، که ممکن است در هنگام ضربه یا توقف ناگهانی به بدن سرنشینان وارد شود.

عملکرد کمربند ایمنی خودرو

کمربند ایمنی خودرو با کاهش نیروی ضربه ثانویه، باعث جلوگیری از بیرون افتادن سرنشینان خودرو می‌شود؛ و باعث می‌شود سرنشینان در موقعیت مناسبی برای باز شدن کیسه هوا قرار گیرند. تا پس از باز شدن کیسه هوای ماشین؛، صدمه‌ای به اندام‌های سرنشینان وارد نشود.

هنگامی که خودرو در حال حرکت است، راننده و دیگر سرنشینان با همان سرعت خودرو در حال حرکت هستند. اگر خودرو به صورت ناگهانی متوقف شود یا تصادف کند؛ در صورت نبستن کمربند ایمنی سرنشینان با همان سرعت قبلی به حرکت ادامه می‌دهند. این موضوع باعث بروز آسیب و صدمات بسیار جدی و حتی مرگ احتمالی سرنشینان می‌شود.

کمربند ایمنی و کیسه هوا

در صورت وجود کیسه هوا در خودروی مورد نظر، اگر کمربند ایمنی ماشین را نبسته باشید، یا از کمربند ایمنی غیر استاندار استفاده کنید؛ باز شدن کیسه هوا باعث آسیب شدید شما می‌شود. طبق تحقیقات به عمل آمده، سرنشینان خودروهایی که مجهز به کمربند ایمنی استاندارد و کیسه هوا هستند، به هنگام وقوع تصادفات بسیار جدی، کمترین میزان صدمه و آسیب را دریافت می‌کنند.

جنس و قطر کمربند ایمنی اتومبیل

در ابتدا کمربند ایمنی ماشین از جنس نایلون بود. اما امروزه به دلیل ویژگی‌های کششی بهتر و استحکام بالاتر؛ از پُلی اِستر استفاده می‌شود. کمربند ایمنی خودرو معمولا 46 الی 48 میلی‌متر، قطر دارد؛ و دارای یک الگوی بافندگی خاص می‌باشد، تا تراکم نخ را به حداکثر برساند.

انواع کمربند ایمنی

کمربند ایمنی دونقطه ‌ای – Two point

ساختار کمبرند ایمنی دو نقطه ای

در ابتدا نوعی از کمربند ایمنی خودرو بود که یک سر آن به ستون اصلی خودرو، و سر دیگر آن به کنار صندلی متصل می‌شد. این کمربند ایمنی متشکل از یک تسمه بوده که تنها بر روی قفسه سینه راننده قرار می‌گرفت. به علت نداشتن قرقره برگشت، پس از حرکت ناگهانی سرنشین به سمت جلو، او را به حالت قبل برنمی‌گرداند.

این فرایند باعث واردسازی آسیب شدید به سرنشین می‌شد. این مدل از کمربند ایمنی خودرو یک نمونه بسیار ساده و اولیه بود و سال‌هاست که دیگر در تولید خودروها استفاده نمی‌شود.

نسخه جدید کمربند ایمنی دو نقطه ای

 اما امروزه کمربند ایمنی دو نقطه‌ای؛ همان کمبرندی می‌باشد که سرنشین میانی در قسمت عقبی خودرو، از آن استفاده می‌کند. این کمربند ایمنی متشکل از یک تسمه است که بر روی لگن شخص قرار می‌گیرد. اکثر صاحبان خودرو به کمربند ایمنی صندلی‌های عقب توجه چندانی نمی‌کنند؛ که این امر می‌تواند در مواقع حادثه بسیار خطر آفرین باشد.

شما عزیزان می‌توانید به کمک آر اس گروپ – RSIGP صندلی‌های عقب خودرو خود را به یکی از بهترین و استانداردترین مدل‌های کمربند ایمنی ماشین موجود در بازار، مجهز کنید.

کمربند ایمنی سه نقطه ای – Three point

امروزه در اکثر خودروهای سواری و انواع دیگر از خودروها، از این نوع کمربند ایمنی ماشین استفاده می‌شود. در این مدل از کمربند ایمنی ماشین، یک تسمه بر روی شانه و قفسه سینه؛ و یک تسمه بر روی لگن سرنشین قرار می‌گیرد.

چنین مکانیزمی، باعث می‌شود در صورت برخورد تصادفی و ضربه ناگهانی شدید، فشار وارده به بدن سرنشین را پخش کرده و میزان آسیب را تا حد زیادی پایین می‌آورد.کمربند ایمنی سه نقطه ای، اگر استاندارد باشد و نکات ایمنی در طراحی و اجرای آن به خوبی رعایت شده باشد؛ تا حدود هفتاد درصد، احتمال بروز تلفات را کاهش می‌دهد.

کمربند ایمنی پنج نقطه ای – Five-Point

این مدل از کمربند ایمنی چندان برای استفاده در وسایل نقلیه روزمره؛ مرسوم نیست. کمربند ایمنی سه نقطه ای، اغلب در اتومبیل‌های مسابقه‌ای و صندلی‌های ایمنی کودک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این نوع از کمربند ایمنی، دو تسمه بر روی شانه‌ها، یک تسمه بر روی لگن و یک تسمه بین پاهای سرنشین قرار می‌گیرد. کلیه این تسمه‌ها، به وسیله یک سگک، در مرکز به یک‌دیگر متصل می‌شوند.

این مدل از کمربند ایمنی ماشین به دلیل استاندارد بسیار بالا و ایمن بودن آن؛ به غیر از خودروهای مسابقه‌ای، در خودروهای آفرود نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر قصد تجهیز خودرو آفرود خود را دارید؛ و می‌خواهید در مسیرهای ناهموار و صعب‌العبور حرکت کنید، این مدل خاص از کمربند ایمنی ماشین، برای شما بسیار مناسب است.

کمربند ایمنی درون صندلی یا BIS – Belt in seat

نوعی دیگری از کمربند ایمنی، طراحی و اجرای کمربند ایمنی در صندلی است. این نوع از کمربند ایمنی، اساسا یک کمربند ایمنی سه نقطه ای است؛ که قسمت شانه آن به جای ستون ماشین، به خود صندلی خودرو متصل است.

از این مدل، برای استفاده‌های تخصصی‌تر؛ مدل‌های 4، 5 و 6 نقطه‌ای وجود دارند؛ که ایمنی سرنشینان در مواقع حادثه، را به طور کامل نگه می‌دارند. در این نوع از کمربند ایمنی، دو تسمه شانه‌ای به همراه یک تسمه‌ی دیگر، به تسمه دیگری وصل می‌شوند که در ناحیه فاق تعبیه شده است.

در نهایت همه‌ی این تسمه‌ها، در یک مکانیزم قفل مرکزی جمع می‌شوند. این مدل نیز بیشتر در خودروهای مسابقه‌ای و خودروهای آفرود حرفه‌ای استفاده می‌شود. شما عزیزان در همین صفحه قادر به مشاهده نمونه کارهایی بسیار ایمن، زیبا و چشم‌نواز از کمربند ایمنی سه نقطه ای خواهید بود.

AUDI TT Red seat belts

کمربند رنگی قرمز آئودی تی تی

BMW 328i Red seat belts

کمربند رنگی قرمز ب ام و 328 آی ردلاین

BMW 650i Red seat belts

کمربند رنگی قرمز ب ام و 650 آی

BMW I8 Blue seat belts

کمربند رنگی آبی ب ام و آی 8

Porsche Boxster yellow seatbelts

کمربند رنگی زرد پورشه باکستر

Lancer Evo 3 Recaro race seat with yellow seatbelt

صندلی ریس ریکارو لنسر اوو نسل 3 به همراه کمربند زرد

Colored car seat belts

کمربند رنگی صندلی اتومبیل

تعویض کمربند ایمنی اتومبیل

AUDI TT Red seat belts

کمربند رنگی قرمز آئودی تی تی

BMW 328i Red seat belts

کمربند رنگی قرمز ب ام و 328 آی ردلاین

BMW 650i Red seat belts

کمربند رنگی قرمز ب ام و 650 آی

BMW I8 Blue seat belts

کمربند رنگی آبی ب ام و آی 8

Porsche Boxster yellow seatbelts

کمربند رنگی زرد پورشه باکستر

Lancer Evo 3 Recaro race seat with yellow seatbelt

صندلی ریس ریکارو لنسر اوو نسل 3 به همراه کمربند زرد

توضیحات تکمیلی و سوالات متداول

معایب استفاده از کمربند ایمنی غیر استاندارد
  1. کمربند ایمنی خودرو، به شما کمک می‌کند تا درون وسیله نقلیه ایمن باشید. درحالی که نبستن آن یا استفاده از کمربند ایمنی غیر استاندارد؛ منجر به بیرون پرت شدنِ کامل سرنشین از وسیله نقلیه، در هنگام تصادف می‌شود؛ که اتفاقی تقریبا مرگ‌بار است.
  2. اگر کمربند ایمنی خودرو شما استاندارد نباشد؛ و پس از حادثه و حرکت شما به سمت جلو کشش خوبی نداشته باشد؛ و شما را به حالت اولیه بازنگرداند؛ هنگام باز شدن کیسه هوای خودرو، سرنشین آسیب بسیار جدی خواهد دید.
  3. استفده از کمربند ایمنی غیراستاندارد در مواقع حادثه، ممکن است به گردن، کتف، شانه و سرشانه سرنشینان؛ آسیب بسیار جدی وارد سازد.
مزیت استفاده از کمربند ایمنی استاندارد ماشین

برای هر راننده‌ای، زیبایی خودرو بسیار مهم است. اکثر رانندگان، علاقه دارند ظاهر ماشین خود را بروز نگه دارند. برای این موضوع، قالبا از فیس لیفت خودرو، کیت نورپردازی ماشین و موارد این‌چنینی دیگری، استفاده می‌شود.

اما در سفرهای جاده‌ای و تفریحی؛ امنیت سرنشینان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. و به گونه‌ای، مالک خودرو مسئول سلامت دیگر سرنشینان خودرو است. استفاده از یک کمربند ایمنی استاندارد و مناسب؛ امری حیاتی می‌باشد؛ و باعث می‌شود سفری بسیار آسوده را تجربه کنید.

همکاران ما در آر اس گروپ – RSIGP، به شما کمک می‌کنند؛ تا بهترین نوع کمربند ایمنی ماشین مناسب با خودرو خود را انتخاب کنید؛ و از امنیت تقریبا کامل در سفرهای جاده‌ای خود لذت ببرید.

ویژگی‌های کمربند ایمنی استاندارد ماشین

از ویژگی‌های یک کمربند ایمنی استاندارد، می‌توان به مواردی چون استفاده از سگک مناسب و استاندارد؛ عملکرد به موقع هنگام ضربه، یا توقف ناگهانی و سیستم برگشت به حالت اولیه؛ و قرقره استاندارد، اشاره داشت.

همکاران ما در آر اس گروپ – RSIGP، در خدمت شما عزیزان هستند؛ تا یکی از بهترین انواع کمربند ایمنی خودرو را در اختیار شما عزیزان قرار دهند؛ تا سفری امن و مطمئن داشته باشید.