انواع تخت خواب در کمپر

خانه » بلاگ » انواع تخت خواب در کمپر

محل استراحت و تخت خواب ون کمپر

قطعا محل استراحت و تخت خواب نرم و راحت یکی از الزامی‌ترین موارد ممکن در سفر با خودروهای کمپینگ محسوب می‌شود. این دقیقا یکی از حیاتی‌ترین فاکتورها در طراحی خودروهای کمپر است. هم‌چنین در نظر گرفتن سایز و قد سرنشینان؛ از جمله اولویت‌های مهمی است که در اجرای نقشه و طراحی کمپر باید مورد توجه قرار بگیرد. استفاده از تخت مناسب می‌تواند ون کپر شما را به فضایی دنج و راحت تبدیل کرده و سفرهای شما را آرامش‌بخش‌تر کند.

تخت خواب‌ ون کمپر در طرح‌ها و اندازه‌های متنوعی ارائه می‌شود که هرکدام از آن‌ها مزایای منحصر به فردی دارند. فرقی ندارد که به دنبال استفاده بهینه از فضای ون کمپر باشید و یا بخواهید از تخت‌های بزرگ و راحت در ون خود استفاده کنید؛ ما در آر اس گروپ در کنار شما عزیزان هستیم تا بتوانید مناسب‌ترین تخت خواب برای ون کمپر خود را انتخاب کنید.

در این عنوان به معرفی و بررسی انواع تخت خواب کمپر و مزایا و معایب آن‌ها خواهیم پرداخت.

تخت خواب کمپر یا تعداد سرنشینانی که در آن جای می‌گیرند؟

مسلما هر دوی این موارد در طراحی کمپر به اندازه‌ی کافی مهم هستند. ما در آر اس گروپ نهایت تلاش و ابتکار عمل خود را به کار گرفتیم تا بهترین نتایج ممکن را؛ برای ایجاد توازن بین تعداد سرنشینان و جای خواب آن‌ها رقم بزنیم.

راهکاری که برای این بخش استفاده کردیم، امکان تبدیل کردن تعدادی از تجهیزات نشیمن به تخت خواب کمپر است. همچنین با استفاده از تخت خواب کمپر دو طبقه دستی، جای خواب برای سه سرنشین بالغ در کمپر فراهم می‌شود. همه‌ی این‌ها جدای از تخت خواب‌هایی هستند که با استفاده از تجهیزات نشیمن تبدیل شونده به تخت خواب کمپر میسر می‌شود.

در نتجیه هم‌زمان با برخورداری از محل استراحت و نشیمن برای کلیه سرنشینان ون کمپر؛ شما عزیزان می‌توانید از فراهم بودن تخت خواب و محل استراحت نرم و راحت برای حداکثر تعداد ممکن، از سرنشینان اطمینان حاصل کنید.

مشخصات فنی تخت خواب و تجهیزات تبدیل شونده ون کمپر

تخت خواب ثابت و استاندارد

این تخت‌ها معمولا از جنس فلز یا آلومینیوم ساخته می‌شوند و از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار هستند. سادگی طراحی آن‌ها باعث شده تا استفاده و نگهداری از آنان بسیار راحت می‌باشد. این نوع تخت مقداری فضای ون کمپر شما را اشغال می‌کند. این تخت در نمونه‌های دوطبقه نیز موجود است؛ به این صورت که دو یک تخت دو طبقه در انتهای ون شما نصب می‌شود و شما می‌توانید از فضای اضافی موجود استفاده‌های دیگری کنید.

مزیت اصلی یک تخت ثابت این است که همیشه آماده است و نیازی به صرف وقت برای تنظیم و مونتاژ آن نیست. همچنین یک فضای ذخیره سازی در زیر تخت دارید و می‌توانید وسایل کمپینگ خود را در زیر آن قرار دهید. از طرفی این تخت یک فضای خواب اختصاصی را به شما ارائه می‌دهد و برای کسانی که به حریم خصوصی اهمیت زیادی می‌دهند بسیار مناسب است.

عیب اصلی این تخت‌خواب کمپر این است که فضای نسبتا زیادی را اشغال می‌کند و شما فضای کمتری برای نشستن و فعالیت‌های دیگر دارید.

تخت خواب اصلی کمپر

برای کسانی که با دوستان یا خانواده خود به سفر می‌روند و دنبال فضای بیشتری هستند، تخت‌های King Size و Queen Size پیشنهاد می‌شود. تخت خواب اصلی کمپر ظرفیت جای دادن دو شخص بالغ در خود را دارد. از آن‌جایی که عرض مفید و قابل استفاده در ون‌های کمپر برابر با 180 الی 190 سانتی‌متر است، طبیعتا طول تشک تخت های مورد استفاده در ون کمپر نیز باید در همین ابعاد تعبیه شود.

تخت اصلی کمپر هیوندای H350 در ابعاد طولی 180 الی 190 سانتی‌متر در عرض 130 سانتی‌متر تعبیه می‌شود. این تخت‌ها در دسته‌بندی Queen Size قرار می‌گیرند؛ که مخصوص خوابیدن دو شخص بالغ با قد حداکثر 190 سانتی‌متر می‌باشند.

تشک تخت خواب اصلی کمپر از نوع رویال خوشخواب است؛ و کلیه تشک‌های به‌کار رفته در پروژه‌های تجهیز خودروهای کمپینگ آر اس؛ پیش از استفاده در پروژه تجهیز کمپر، دور دوزی می‌شوند.

مزیت اصلی این تخت خواب، ایجاد یک فضای بسیار راحت و آرامش‌بخش برای استراحت است. این تخت‌خواب کمپر برای کسانی که به خواب خود اهمیت زیادی می‌دهند بسیار مناسب است.

از طرفی عیب اصلی این تخت‌خواب کمپر اندازه نسبتا بزرگ آن است که فضای زیادی را از ون کمپر شما اشغال می‌کند. از طرفی در بعضی از موارد در زیر این تخت‌ها فضایی برای قرار دادن وسایل شخصی و کمپینگ تعبیه نشده است.

تخت خواب اصلی کمپر

تخت‌های تاشو

تخت‌های تاشو یک انتخاب هوشمندانه برای به حداکثر رساندن فضای ون کمپر هستند. این تخت‌ها بسته به طراحی آن‌ها می‌توانند به سمت بالا یا پایین جمع شوند. با این طراحی به شما این امکان را می‌دهند تا در صورت عدم استفاده، فضای بیشتری در ون خود ایجاد کنید. تخت‌ تاشو کمپر یک گزینه عالی برای کسانی است که به انعظاف پذیری و افزایش کارایی اهمیت زیادی می‌دهند.

در بعضی از موارد تخت‌های تاشو به قسمتی از چیدمان ون کمپر تبدیل می‌شوند. برای مثال شما می‌توانید تخت خواب خود را به سمت دیواره‌های ون تا کرده و از آن به عنوان محلی برای نگهداری وسایل استفاده کنید. در بعضی از این مدل تخت خواب، می‌توان آن‌ها را تبدیل به میز ناهار خوری کرد.

کاناپه تبدیل شونده به تخت خواب کمپر

 

کاناپه سه نفره تخت خواب شو

کاناپه‌های تخت شو کمپر؛ قابلیت جای دادن دو نفر سرنشین بالغ را، روی خود دارد. سری خاصی از تخت خواب های کمپر هیوندای H350 به صورت کاناپه راحتی طراحی شده‌اند. این کاناپه‌ها مجهز به باکس‌های جاداری هستند؛ که می‌توان برای جای دادن وسایل در مورد نیاز سفر، روی آن‌ها حساب کرد.

در هنگام تبدیل کاناپه‌ها به تخت خواب کمپر؛ با در نظر گرفتن مساحتی که صندلی گردان به طول تخت اضافه می‌کند؛ تخت خوابی با ابعاد طولی 200 سانتی‌متر در عرض 130 سانتی‌متر ایجاد می‌شود. این تخت خواب کمپر؛ امکان خوابیدن برای دو شخص بالغ و بلند قد را فراهم می‌کند.

 نسخه تبدیل شده کاناپه به تخت خواب کمپر

صندلی‌های کمربند دار تخت خواب شو

با امکان فراهم کردن جای خواب برای دو فرد بالغ معمولی یا یک فرد بالغ درشت هیکل. شاید فکر کرده باشید که تعداد جای خواب به همین موارد محدود می‌شود؛ اما اینطور نیست. با استفاده از نوع دیگری از تجهیزات تبدیل شونده به تخت خواب؛ این ظرفیت قابل افزایش است.

صندلی های فابریک ون کمپر با استفاده از یراق مخصوص، قابلیت تبدیل به تخت خواب را پیدا می‌کنند. این تخت‌ها از متداول ترین و استاندارد ترین صندلی های تبدیل شونده به تخت خواب هستند. از سری ساخت و مدلی قدیمی؛ اما بسیار کاربردی و شدیدا پر طرفدارند.

این صندلی ها در حالت عادی، جای نشیمن برای دو شخص بالغ را با کمربند ایمنی فراهم می‌کنند. اسن صندلی ها؛ به یک تشک با ابعاد طولی 190 سانتی متر در عرض 110 سانتی متر تبدیل می‌شوند. یک فرد بالغ درشت هیکل به تنهایی یا دو فرد عادی به صورت صمیمی؛ قادر به استفاده از این تشک هستند.

صندلی های تبدیل شونده ون کمپر
تخت‌های قابل تبدیل

تخت‌های قابل تبدیل یک گزینه مناسب برای کسانی است که قصد دارند از فضای ون کمپر خود استفاده بهینه کنند. این تخت‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا فضای ون خود را به یک تخت‌خواب راحت در شب و یا یک محل نشیمن در روز تبدیل کنید. این تخت‌ها معمولا ثابت نیستند و برای هربار استفاده نیاز به تنظیم دارند و ممکن است به شکل صندلی، میز ناهارخوری و غیره تبدیل شوند. در ادامه به بررسی برخی از این نوع تخت‌خواب کمپر می‌پردازیم:

نسخه تبدیل شده صندلی کمربند دار به تخت خواب کمپر

کاناپه راحتی U شکل تخت خواب شو

با امکان ایجاد جای خواب برای یک فرد بالغ. یکی دیگر از گزینه های اصلی برای ایجاد تخت خواب؛ کاناپه های راحتی U شکل با قابلیت تبدیل شدن به تخت خواب هستند. همانند صندلی های تخت شو و کاناپه های سه نفره تخت شو؛ کاناپه های راحتی U شکل نیز از قابلیت تبدیل شدن به تخت برخوردارند.

این کاناپه‌ها در حالت عادی برای نشیمن سه نفر مناسب هستند. در صورت تبدیل شدن به تخت، ابعاد آن برای خوابیدن یک شخص بالغ مناسب می‌باشد.

تخت مورفی

این نوع تخت قابل تبدیل در دیوار جانبی ون کمپر تعیبیه می‌شود. زمانی که نیازی به تخت نداشتید می‌توان آن را به یک فضای کوچک برای نشستن یا یک میز ناهارخوری تبدیل کرد. در اغلب موارد این مدل دارای یک فضای ذخیره سازی در زیر تخت نیز می‌باشد.

مزیت اصلی استفاده از تخت قابل تبدیل این است که باعث استفاده بهینه از فضای ون می‌شود. بسته به نحوه پیکربندی تخت خود می‌توانید از آن فضا برای خواب، فضای نشیمن، میزناهارخوری یا میز کار استفاده کنید.

ایراد این نوع تخت‌خواب نیز این است که برای هربار استفاده، باید زمان صرف کرده و حالت آن را تغییر دهید. از طرفی این نوع تخت فضای ذخیره سازی نداشته و هنگام اتمام استراحت باید تشک، ملحفه و بالشت آن را در جای دیگری قرار دهید.

تخت خواب دو طبقه دستی

اضافه شدن یک جای خواب به تخت خواب اصلی کمپر. تخت خواب ها در کمپر اشکال مختلفی دارند که بر اساس سلیقه و نیاز هر مشتری می‌تواند متفاوت باشد. یکی دیگر از اشکال تخت؛ تخت دو طبقه دستی می‌باشد که جای خواب مورد نیاز برای سه نفر را فراهم می‌کند. تخت خواب دو طبقه دستی، جای خواب برای سه سرنشین را فراهم می‌کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی نشان گذاری شده اند *

مطالب مرتبط

 • همه
 • آفرود
 • تجهیزات کمپر
 • تشریفات
 • خدمات خاص
 • کمپر
 • همه
 • آفرود
 • تجهیزات کمپر
 • تشریفات
 • خدمات خاص
 • کمپر
سبد خرید
Call Now Button