Car rim painting

رنگ کاری رینگ اتومبیل

تعمیر رینگ خودرو - ترمیم رینگ خودرو

شناخت دقیق آسیب‌های رینگ ماشین

آسیب دیدن رینگ و لاستیک ماشین حادثه‌ای است؛ که هر کسی ممکن است در حین رانندگی، با آن مواجه شود؛ که معمولا برای رفع آسیب نیازمند ترمیم رینگ ماشین است. هنگامی که صحبت از تعمیر رینگ ماشین می‌شود؛ باید توجه داشته باشید آسیب‌های وارده به رینگ ماشین معمولا قابل تعمیر است.

به این معنی که نیازی به تعویض آن نیست. چرا که قیمت رینگ ماشین این روزها بسیار گران شده و تعویض آن به هیچ عنوان مقرون به صرفه نیست. در نتیجه برای دست یابی به بهترین نتایج از هر نظر، بهتر است که از خدمات ترمیم رینگ ماشین استفاده شود.

ترمیم رینگ ماشین شما نه تنها ظاهر آن را بهبود می‌بخشد، بلکه برای حفظ عملکرد و ایمنی آن نیز بسیار مهم است. ترمیم رینگ ماشین باعث تراز چرخ‌ها، چرخش نرم‌تر و تعادل بهتر خودرو می‌شود؛ که در نهایت منجر به سواری راحت‌تر و ایمن‌تر شما خواهد شد. ما در آر اس گروپ – RSIGP درکنار شما عزیزان هستیم تا به شما در ترمیم رینگ ماشین کمک کنیم.

انواع آسیب‌های وارده به رینگ ماشین

هنگامی که در زمین‌های ناهموار رانندگی می‌کنید؛ معمولا با یکسری خطرات جاده‌ای مواجه می‌شوید. حادثه‌هایی، که اغلب رینگ ماشین شما را در معرض خطر قرار می‌دهد. آسیب‌هایی از قبیل خراش، فرورفتگی و ضرب‌دیدگی ممکن است به رینگ ماشین شما وارد شود.

این امر می‌تواند باعث افزایش مصرف سوخت، لرزش ماشین و سخت شدن کنترل خودرو شود. بنابراین برای حفظ سلامتی خود و سرنشینان؛ و همچنین حفظ سلامت خودرو، ترمیم رینگ ماشین یک مسئله ضروری است. در ادامه به برخی از آسیب‌هایی که نیازمند ترمیم رینگ ماشین هستند می‌پردازیم:

خمیدگی رینگ ماشین

این نوع آسیب زمانی اتفاق می‌افتد که لاستیک ماشین درون چاله‌ای افتاده یا با حاشیه جدول کنار خیابان برخورد داشته باشد. لاستیک‌ها به دلیل جنس خود و فشار هوای موجود در آن‌ها، به خوبی مانع از انتقال ضربه به رینگ و سایر قسمت‌های خودرو می‌شوند.

اما گاهی به دلیل سرعت بالا و عمیق بودن فرورفتگی‌های سطح جاده رینگ ماشین آسیب می‌بیند. اغلب لبه‌های آسیب دیده رینگ به سمت بیرون خم می‌شوند و گاهی ممکن است با لاستیک برخورد کرده و آن را پاره کند. با ترمیم رینگ ماشین می‌توان به راحتی این خمیدگی‌ها را از بین برد و از بروز آسیب‌های دیگر جلوگیری کرد.

خوردگی رینگ ماشین

هرگونه مواد شیمیایی، می‌تواند عامل خوردگی یا زنگ زدگی رینگ ماشین شود. تمیز کردن مدام رینگ ماشین با مواد شیمیایی، یکی از این عوامل است.

هرچه رینگ ماشین قدیمی‌تر باشد، بیشتر در معرض خوردگی قرار می‌گیرد. اما در صورت مشاهده آثار خوردگی، نیازی به تعویض آن نیست. با ترمیم رینگ خودرو می‌توان به راحتی این مشکل را حل کرد.

خراش رینگ ماشین

این نوع آسیب بیشتر سطحی است و معمولا زمانی اتفاق می‌افتد، که رینگ ماشین با یک جسم سخت برخورد داشته باشد. مانند برخورد لاستیک با جدول یا برخورد یک تکه سنگ به رینگ ماشین، در هنگام رانندگی. در صورت وارد شدن این نوع آسیب به رینگ خودرو، می‌توان با سمباده زدن و ترمیم رنگ رینگ ماشین؛ آسیب وارده را به آسانی برطرف کرد.

ترک خوردگی رینگ ماشین

جدی‌ترین آسیب وارده به رینگ ماشین، ایجاد شدن ترک و بریدگی روی آن است. به دلیل حساسیت بالای این موضوع، تکنسین‌ها برای ترمیم رینگ ماشین باید آن را به صورت کامل بررسی کنند. پس از بررسی، در صورت نیاز از جوش‌کاری و ماشین‌کاری؛ برای رفع آسیب وارد شده استفاده کند. در صورت بروز چنین آسیبی؛ معمولا به پرداخت رینگ و رنگ‌‌آمیزی مجدد آن نیاز است.

ترمیم و تعمیر رینگ ماشین در آر اس چگونه انجام می‌شود؟

تکنیسین‌های مجرب ما در RSIGP با بهره‌گیری از ابزار روز دنیا، هرگونه ترک، خوردگی و خمیدگی رینگ ماشین را به بهترین نحو ممکن رفع کرده و یک رینگ بی‌نقص و در حد فابریک را به شما عزیزان تحویل می‌دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ترمیم رینگ ماشین؛ از طریق یکی از کانال‌های ارتباطی با واحدهای پشتیبانی و فروش آر اس در ارتباط باشید.

چه زمانی به ترمیم رینگ ماشین نیاز داریم؟

در برخی مواقع ممکن است چرخ خودرو آسیب دیده باشد، و ما متوجه این موضوع نشده باشیم؛ تا نسبت به ترمیم رینگ ماشین اقدام کنیم. در ادامه به چند مورد از آسیب دیدگی‌های چرخ خودرو اشاره می‌کنیم:

خالی شدن مداوم باد لاستیک

اگر به صورت هفتگی، لاسیتک ماشین خود را باد می‌کنید؛ این موضوع نشان دهنده‌ی پنجری لاستیک شماست. یکی از دلایل پنچری لاستیک، خمیدگی رینگ ماشین به سمت داخل است که به مرور زمان باعث خورده شدن لاستیک و پنجری آن می‌شود. برای رفع این مشکل، قبل از پنچرگیری؛ حتما نسبت به ارزیابی ترمیم رینگ ماشین خود اقدام کنید.

لرزش فرمان یا اتاق خودرو

در صورت بروز چنین نشانه‌ای، ممکن است رینگ ماشین شما دچار خمیدگی شده باشد؛ و کاسه چرخ و دیگر قسمت‌های لاستیک شما را درگیر کند. این اتفاق باعث لرزش فرمان و اتاق خودرو شما می‌شود. برای رفع این مشکل و جلوگیری از آسیب‌های شدیدتر؛ سریعا نسبت به ترمیم رینگ ماشین خود اقدام کنید.

مشکل در کنترل خودرو

آسیب دیدن رینگ ماشین باعث کج شدن چرخ‌ها و انحراف آنان می‌شود؛ که این امر کنترل خودرو را برای راننده مشکل می‌سازد. چنین اتفاقی می‌تواند در جاده‌ها، بسیار خطر آفرین باشد. با ترمیم رینگ ماشین؛ می‌توانید به راحتی این مشکل را رفع کرده و از رانندگی ایمن لذت ببرید.

چرا از خدمات ترمیم و تعمیر رینگ ماشین استفاده کنیم؟

برخی از رانندگان، با مشاهده آسیب‌های وارد شده به رینگ ماشین؛ برای احتیاط بیشتر، نسبت به تعویض آن اقدام می‌کنند. در صورتی که به چنین کاری نیاز نیست؛ و با ترمیم رینگ ماشین می‌توان آن را به چیزی شبیه به روز اولش و حالت فابریک تبدیل کرد.

از طرفی اگر چرخ ماشین آسیب ببیند، و به موقع و به درستی نسبت به ترمیم رینگ ماشین اقدام نشود؛ ممکن است به دیگر قسمت‌های چرخ نیز آسیب شدیدی وارد کند. در ادامه به بررسی چند مزیت برای ترمیم رینگ ماشین به جای تعویض آن می‌پردازیم:

مزایای استفاده از خدمات ترمیم رینگ ماشین

صرفه جویی در هزینه

اصلی‌ترین دلیل برای استفاده از خدمات ترمیم رینگ ماشین، صرفه جویی در هزینه است. با تعویض رینگ شما باید هم برای رینگ جدید هزینه کنید؛ و هم برای نصب آن دستمزد پرداخت کنید. درحالی که با ترمیم رینگ ماشین؛ با هزینه بسیار پایین‌تر همان نتیجه را دریافت می‌کنید.

صرفه جویی در زمان

پیدا کردن رینگ با جنس مرغوب و سایز مناسب خودرو شما کاری زمان بر است؛ و ممکن است تا چند روز ماشین شما در تعمیرگاه باشد. این درحالی است که ترمیم رینگ ماشین به سرعت انجام می‌شود؛ و شما می‌توانید در اسرع وقت اتومبیل خود را تحویل بگیرید.

Rim repair and Maserati Gran Cabrio rim painting

خدمات ترمیم و تعمیر رینگ ماشین: ترمیم و رنگ کاری رینگ مازراتی گرن کابریو - رینگ مشکی متالیک

Suzuki Vitara rim paint

خدمات تعمیر و ترمیم رینگ ماشین: رنگ کاری رینگ و کلیپر ترمز سوزوکی ویتارا - رینگ مشکی براق

Car rim painting

رنگ کاری رینگ اتومبیل

ترمیم و رنگ کاری انواع رینگ اتومبیل با رنگ مخصوص

Rim repair and Maserati Gran Cabrio rim painting

خدمات ترمیم و تعمیر رینگ ماشین: ترمیم و رنگ کاری رینگ مازراتی گرن کابریو - رینگ مشکی متالیک

Suzuki Vitara rim paint

خدمات تعمیر و ترمیم رینگ ماشین: رنگ کاری رینگ و کلیپر ترمز سوزوکی ویتارا - رینگ مشکی براق

سوالات متداول

آیا ترمیم رینگ ماشین مقرون به صرفه است؟

آیا رینگ ماشین شما آسیب دیده و قصد فروش خودرو خود را دارید؟ یا می‌خواهید برای سفرهای جاده‌ای؛ ایرادات ماشین خودر را رفع کنید؟

ترمیم رینگ ماشین، قطعا مقرون به صرفه‌ترین کار ممکن در هر یک از موارد نام برده می‌باشد؛ چرا که هزینه تعویض و نصب رینگ جدید بسیار گران است.

ترمیم رینگ ماشین چقدر طول می‌کشد؟

هزینه ترمیم رینگ ماشین؛ بسته به میزان آسیب آن متفاوت است. گاهی یک خراش کوچک است که با انجام فرایند ترمیم رینگ ماشین، قابل حل است.

گاهی آسیب وارده، ترک خوردگی است که نیاز به جوشکاری و پرداخت مجدد دارد؛ که به معنی این است که فرایند مورد نظر به زمان بیشتری نیاز دارد.

هزینه ترمیم رینگ ماشین چه‌قدر است؟

هزینه ترمیم رینگ ماشین نیز به میزان آسیب دیدگی آن بستگی دارد. اما به طور کلی از تعویض آن به صرفه‌تر است. برای توضیح نوع آسیب وارد شده به رینگ ماشین خود و دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون هزینه ترمیم رینگ ماشین؛ از طریق یکی از کانال‌های ارتباطی با واحدهای پشتیبانی یا فروش آر اس ارتباط برقرار کنید.

آیا دیگر خدمات مورد نیاز برای خودرو در آر اس گروپ ارائه می‌شود؟

بله، به صورت همزمان با خدمات ترمیم و تعمیر رینگ ماشین و رنگ آمیزی رینگ خودرو؛ خدماتی از جمله نورپردازی ماشینکاور محافظ بدنه ماشینصندلی برقی ماشین –  تعویض و شخصی سازی کمربند ایمنی اتومبیلتجهیزات و سقف جیر ماشین – صافکاری بدون رنگ یا صافکاری PDR – رنگ و نقاشی ماشین و دیزاین داخلی ماشین به شما عزیزان ارائه می‌‌شوند.