مشخصات فنی منابع آب و فاضلاب و سوخت در کمپر چیست؟

خانه » بلاگ » مشخصات فنی منابع آب و فاضلاب و سوخت در کمپر چیست؟

منابع و مخازن کمپر ون هیوندای h350

مشخصات فنی منبع آب تمیز در کمپر

جنس منبع آب تمیز کمپر از چیست؟

بهترین و پر طرفدار ترین متریال استاندارد برای منبع آب تمیز کمپر، استیل نگیر 330 است. میزان گنجایش این منبع در کمپر های مختلف متفاوت است و بسته به سری ساخت کمپر کاهش و افزایش می‌یابد. برای مثال ظرفیت آن در ون کمپر هیوندای H350 بیشتر از ون اینرودز کمپر است.

ظرفیت و پوشش منبع آب تمیز

ظرفیت استاندارد برای منبع آب تمیز ون هیوندای H350 برابر با 180 لیتر است. به دلایل فنی، منبع در زیر خودرو کمپر قرار می‌گیرد. همچنین برای جلوگیری از یخ زدگی آب درون منبع، منبع با استفاده از عایق الاستومری روکش می‌شود.

همچنین ظرفیت استاندارد برای منبع آب تمیز کمپر اینرودز برابر با 115 لیتر است. جنس بدنه منبع آب تمیز اینرودز هم از استیل نگیر 330 است؛ در زیر کمپر مستقر شده و برای محافظت از آن از عایق الاستومری استفاده شده است.

مشخصات فنی منبع سوخت بکاپ کمپر

یا همان منبع سوخت پشتیبان کمپر؛ همانند منبع آب تمیز، برای تولید مخزن سوخت بکاپ یا همان مخزن سوخت پشتیبان کمپر نیز؛ از استیل نگیر 330 استفاده می‌شود. به منظور تامین امنیت بیشتر برای سرنشینان، برای ایجاد ارتباط بین منبع سوخت بکاپ و منبع سوخت اصلی، از یک شلنگ پنوماتیک استفاده می‌شود. همچنین برای جلوگیری از یخ زدگی سوخت بکاپ خودرو کمپر، مخزن با استفاده از عایق الاستومری پوشانده خواهد شد.

 

شلنگ پنوماتیک انتقال سوخت از مخزن سوخت بک آپ کمپر

مشخصات مخزن فاضلاب سیاه و فاضلاب خاکستری

مخازن فاضلاب سیاه و خاکستری از جنس گالوانیزه هستند. گنجایش هر یک از آن ها حدود 50 لیتر است. مخازن فاضلاب سیاه و خاکستری در زیر خودرو کمپر؛ بصورت مجزا و  متقارن با یکدیگر نصب می‌شوند. اینکار باعث می‌شود تا تخلیه هر کدام از فاضلاب ها بسیار راحت و مخازن آن ها در دسترس باشد.

 

منبع آب تمیز کمپر / مخزن فاضلاب کمپر

منابع باید در چه قسمتی از کمپر نصب شوند؟ چرا؟

ما در آر اس گروپ تمامی منابع از جمله منابع آب و فاضلاب؛ و سوخت بکاپ را در زیر خودرو قرار می‌دهیم. اینکار به دلایل مختلفی انجام می‌شود که بطور دقیق به بررسی هر یک از آن ها می‌پردازیم:

عدم اشغال فضای داخلی کمپر با منابع و مخازن

اولین مورد این است که ما معتقدیم فضای کابین داخلی کمپر محدود می‌باشد؛ و از اهمیت بالایی برخوردار است. اشغال فضای درون کمپر با منابع مختلف، بنا به هر دلیلی اشتباه است؛ چرا که با کمی تلاش می‌توان این منابع و مخازن را در زیر خودرو کمپر جای داد.

عدم ایجاد سروصدای مایعات موجود در منابع و مخازن

هر چه قدر هم که تکنولوژی های مهار صدا پیشرفت کرده باشند؛ باز هم صدای آب منابعی که در فضای داخلی خودرو کمپر نصب می‌شود؛ به گوش سرنشینان می‌رسد. این صدا هر چه قدر هم که مهار شده و کم باشد؛ باز هم آزار دهنده است.

عدم نشتی منابع و مخازن در کابین داخلی کمپر

اگر منابع آب یا دیگر مخازن در فضای داخلی کمپر نصب شوند و به هر دلیلی دچار نشتی شوند، تقریبا می‌تواند فاجعه بار باشد. درست همانند نشتی قسمت‌های مختلف خانه که قطعا دردسرهای فراوانی را برای ساکنین خانه بوجود می‌آورد. نشتی منابع و مخازن در یک خانه متحرک که امکان دسترسی به واحد تعمیراتی در طول مسیر وجود ندارد، دردسرهای بسیار بیشتری به بار می‌آورد.

حفظ تعادل خودرو کمپر با مخازن پر و خالی

نکته آخر که از اهمیت بسزایی نیز برخوردار می‌باشد، نصب منابع و مخازن به گونه‌ای است که توازن بین چرخ‌ها و بالانس خودرو کمپر به بهترین نحو ممکن حفظ شود؛ به گونه‎‌ای که در صورت پر یا خالی بودن منابع و مخازن، تعادل خودرو به طور کامل حفظ شود.

تخلیه فاضلاب در کمپر به به چه صورت انجام می‌شود؟

تخلیه فاضلاب در کمپر به چند روش انجام می‌شود:

تخلیه فاضلاب بصورت دستی که روشی بسیار مرسوم است و با استفاده از یک سیم انجام می‌شود.

دریچه خروجی مخزن فاضلاب کمپر

 

تخلیه فاصلاب بصورت برقی که توسط شیر برقی انجام می‌شود و از چالش‌هایی برخوردار است.

تخلیه فاضلاب بصورت پنوماتیک به انگلیسی Pneumatic؛ که با استفاده از فشار باد سیستم پنوماتیک و ریموت کنترل انجام می‌شود. روشی بسیار کاربردی که استفاده از آن بسیار راحت است.

 

شلنگ سیستم پنوماتیک بادی کمپر برای تخلیه فاضلاب کمپر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

2 پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی نشان گذاری شده اند *

مطالب مرتبط

 • همه
 • آفرود
 • تجهیزات کمپر
 • تشریفات
 • خدمات خاص
 • کمپر
 • همه
 • آفرود
 • تجهیزات کمپر
 • تشریفات
 • خدمات خاص
 • کمپر
سبد خرید
Call Now Button